Maciej Wyrobek miał 42 lata. Przyczyny śmierci Maceo Wyro nie są znane. O dramatycznym wydarzeniu rodzina muzyka oficjalnie poinformowała na Facebooku: – 14 maja, około godziny 23.00 odszedł od nas Maceo Wyro. Rodzina i przyjaciele proszą o wyrozumiałość i spokój w tych trudnych chwilach. Informacje dotyczące uroczystości pogrzebowych zostaną podane w najbliższych dniach.

Reklama

Maciej Wyrobek był współtwórcą duetu Niewinni Czarodzieje, najbardziej znanego kolektywu didżejskiego w Polsce i pierwszym dj'em rezydentem legendarnego warszawskiego klubu "Filtry", a przede wszystkim otwartym, serdecznym człowiekiem. W Radiostacji prowadził kultową audycję "Dziani Wąsacze". W czwartek miał wystąpić w studiu Agnieszki Osieckiej ze swoim nowym projektem muzycznym Pili Palili.

– "Maćka poznałam w "Radiostacji", gdy jako Dziani Wąsacze prowadził pulsujące audycje. Piękny głos, ale przede wszystkim – erudycja! Niepojęte jaką wiedzę miał ten chłopak już wtedy, wieki temu! Wielki, uśmiechnięty, serdeczny chłopak. Wczoraj siedział obok mnie, Envee i Ewa po drugiej stronie stołu. Dzisiaj o 20 miał się zacząć koncert" – napisała na stronie Programu Alternatywnego Agnieszka Szydłowska.

RIP Maciek, będziemy pamiętać.