- W listopadzie będę w Rosji, spotkam się z Władimirem Putinem i porozmawiam z nim. Nie wiem, czy coś dobrego wyjdzie z mojej wizyty - powiedział Elton John w wywiadzie dla telewizji Sky News. Zdaniem artysty, sytuacja homoseksualistów w Rosji znacznie się pogorszyła. Przede wszystkim za sprawą prawa zakazującego propagowania "nietradycyjnych zachowań seksualnych" wśród osób nieletnich, które wprowadziła tamtejsza Duma. Zgodnie z nim za owo "propagowanie" (a przepisy te są tak sformułowane, że właściwie wszystko można nim nazwać) Rosjaninowi grozi grzywna w wysokości 4-5 tys. rubli (400-500 zł), a jeśli "propaguje" poprzez media czy internet, może zapłacić nawet 20 razy więcej.

- Gdyby Jezus dzisiaj żył, to na pewno jako osoba wybitna i chrześcijanin, nie powiedziałby, że coś takiego nie może mieć miejsca - tłumaczył Elton John, który 4 lata temu wywołał burzę w mediach, twierdząc, że Jezus był homoseksualistą.

W wywiadzie dla Sky News muzyk zdradził również, że w przyszłym roku planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem Davidem Furnishem. - To będzie cicha uroczystość - powiedział.