Współzałożyciel legendarnej punkowej formacji, Tommy Ramone odszedł w piątek 11 lipca, w nowojorskim hospicjum. Cierpiał na nowotwór dróg żółciowych. O śmierci Tommy'ego Ramone poinformowała żona muzyka za pośrednictwem Davida Frey'a z firmy Ramones Productions.

Tommy Ramone (a właściwie Támás Erdelyi, bo tak brzmiało jego prawdziwe nazwisko) przyszedł na świat w 1952 roku Budapeszcie. W roku 1974 w Nowym Jorku założył wraz z wokalistą Joey'em Ramone, basistą Dee Dee Ramone i gitarzystą Johnnym Ramone jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki rockowej – The Ramones. Panowie, choć nosili różne nazwiska, przyjęli wspólny pseudonim artystyczny "Ramone". – Tommy zasiadł za perkusją, bo nikt inny nie chciał tego robić – żartował po latach Dee Dee Ramone.

Perkusistą The Ramones był przez cztery lata (1974-1978). Nagrał i współprodukował trzy pierwsze albumy zespołu: "Ramones", "Leave Home" i "Rocket to Russia", a napisał przebój "I Wanna Be Your Boyfriend". W 1978 roku zastąpił go na perkusji Marky Ramone, a Tommy pozostał jeszcze przez jakiś czas menedżerem grupy i producentem albumów "Too Tough to Die" (1984) oraz "Road to Ruin" (1987).