Kilka dni temu "The Sun" podał, iż producenci prowadzą rozmowy w sprawie głównej kompozycji do 24. filmu o przygodach agenta 007. Sam zainteresowany zaprzeczył jednak tym doniesieniom. – Nie mam pojęcia skąd wzięły się te pogłoski, wiem tyle, co wy – zapewnia Sam Smith. – W zasadzie, wy wiecie pewnie więcej niż ja. Ja nawet nie czytałem tego artykułu. Sądzę, że każdy chciałby nagrać piosenkę dla Bonda, ale jeśli o mnie chodzi, to pierwsze słyszę.

Tytułowy utwór do poprzedniego obrazu o "Skyfall" nagrała Adele. Niezatytułowany jeszcze film trafi do kin w listopadzie 2015 roku. Za kamerą staje Sam Mendes. W obsadzie znajdą się Daniel Craig, Ralph Fiennes, Naomie Harris, Ben Whishaw, Chiwetel Ejiofor i Penélope Cruz.

Debiutancki album 22-letniego Anglika, "In the Lonely Hour", ukazał się 26 maja. Z longplaya pochodzą single "Lay Me Down", "Money on My Mind" oraz "Stay With Me". W styczniu Sam Smith zajął pierwsze miejsce w prestiżowym plebiscycie BBC Sound Of 2014 na najbardziej obiecującego wykonawcę tego roku.