Kate Bush jest pierwszą na Wyspach artystką, której osiem albumów znajduje się jednocześnie w top 40 zestawienia. Wcześniejszy rekord należał do Madonny, której trzy płyty pojawiły się w zestawieniu w 1987 roku.

Reklama

Osiem wydawnictw Kate Bush, które tak chętnie kupują Brytyjczycy to: "The Whole Story" (6. miejsce), "Hounds Of Love" (9.), "50 Words For Snow" (20.), "The Kick Inside" (24.), "The Sensual World" (26.), "The Dreaming" (37.), "Never For Ever" (38.) i "Lionheart" (40.). Pozostałe trzy pozycje z dyskografii Angielki znajdują się na niższych lokatach – "Aerial" na 43. pozycji, "Director's Cut" na 44. oraz na 49. miejscu "The Red Shoes".

Popularność płyt Kate Bush związana jest z jej pierwszą od 35 lat trasą. Wokalistka wystąpi w sali Hammersmith Apollo w Londynie ponad 20-krotnie. Koncerty rozpoczęły się 26 sierpnia i potrwają do 1 października.

Kate Bush rozpoczęła karierę w połowie lat 70. Na koncie ma przeboje "Wuthering Heights", "The Man with the Child in His Eyes", "Babooshka", "Running Up that Hill", "Don't Give Up" (duet z Peterem Gabrielem) czy "King of the Mountain". Jej dorobek zamykają wydane w 2011 roku płyty "Director's Cut" (z remiksami i alternatywnymi wersjami starszych utworów) oraz wypełniona premierowym materiałem, "50 Words for Snow".