Informacja o chorobie Dickinsona pojawiła się na oficjalnej stronie Iron Maiden. Nowotworowe zmiany na języku wykryto u muzyka pod koniec 2014 roku, podczas rutynowej wizyty u lekarza. Diagnozę potwierdziły dalsze testy i biopsje. – Guz był we wczesnym stadium, więc prognozy są bardzo dobre. Lekarze spodziewają się, że do końca maja Bruce zakończy całe leczenie. Kilka następnych miesięcy zajmie mu powrót do pełnej sprawności – czytamy na Facebooku Iron Maiden.

Reklama

– Biorąc pod uwagę okoliczności, Bruce ma się bardzo dobrze, a cały zespół jest bardzo pozytywnie nastawiony – napisali przedstawiciele słynnej grupy, prosząc jednocześnie o cierpliwość, zrozumienie i szacunek dla Bruce'a Dickinsona oraz jego rodziny w trudnych chwilach.

Bruce Dickinson (właściwie Paul Bruce Dickinson, rocznik 1958) w Iron Maiden zajął miejsce Paula Di'Anno i już po pierwszym, nagranym wspólnie albumie "The Number of the Beast" (1982) zyskał przydomek "Syreny Alarmowej". Z Iron Maiden wydał 13 albumów, solo – siedem i jedną składankę "Best of". Z zamiłowania jest szermierzem i pilotem. Napisał kilka scenariuszy i książek, z których najsławniejsza to "Przygody Lorda Ślizgacza". Po godzinach bywał także prezenterem radiowym i telewizyjnym. Jest mężem Paddy Dickinson i ojcem trójki dzieci (Austin, Griffin i Kia).