Arthur Cave był jednym z dwóch synów bliźniaków Nicka Cave'a i Susie Bick. Nastolatek zmarł w wyniku obrażeń na skutek upadku z klifu w Ovingdean, nieopodal Brighton. Świadkowie wypadku próbowali mu udzielić na miejscu pomocy, następnie został przewieziony do szpitala Royal Sussex County w Brighton, ale chłopca nie udało się uratować. – Był naszym wspaniałym, szczęśliwym, kochanym chłopcem. Rodzice, oraz brat Arthura, Earl, proszą media o uszanowanie ich prywatności – napisali wówczas w swym oświadczeniu państwo Cave.

Reklama

Sekcja zwłok wykazała, że Arthur Cave przed wypadkiem zażył LSD (jak ustaliła policja, z jednym z kolegów). W jego organizmie znaleziono również ślady THC, wskazujące na zażywanie marihuany. W trakcie śledztwa ustalono także, że tuż przed śmiercią wysłał do jednego z przyjaciół wiadomość z pytaniem: – Gdzie jestem? Podczas ogłoszenia wyników autopsji nastolatka w sądzie obecni byli jego rodzice – Nick Cave i Susie Bick.

Pod koniec października 2014 roku do kin trafił obraz "20 000 dni na Ziemi" ukazujący dzień numer 20 000 życia muzyka. Pojawili się w nim na chwilę również (wówczas 13-letni) Arthur i jego bliźniaczy brat Earl.