To pomysł samych muzyków. Łukasz "L.U.C" Rostkowski i Andrzej Smolik zgłosili się do Programu 3 z propozycją napisania, wyprodukowania, wydania (tylko w jednej sztuce!) i oddania na aukcję swojego wspólnego premierowego utworu. Ten, kto licytację wygra – zdecyduje, czy podzieli się nią ze słuchaczami, czy na zawsze pozostanie ona w jego prywatnej kolekcji?

Reklama

– Osoba, która najdrożej wyceni nasz utwór, dostanie jego jedyną kopię, a tak naprawdę oryginał w formacie singla kompaktowego. Ponadto otrzyma licencję i prawo do zadecydowania o premierze i podzielenia się piosenką z innymi albo prawo do tego, by kawałek ten pozostał tylko w jej fonotece – wyjaśnia L.U.C. – Tytułem singla będzie imię zwycięzcy aukcji wypisane osobiście przez artystów na jedynym egzemplarzu, do którego okładkę przygotował – również charytatywnie i tylko w jednej sztuce – znakomity ilustrator Michał Dziekan.

Sesja nagraniowa tajemniczej piosenki odbyła się 8 grudnia w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie. W przygotowaniu wyjątkowego singla wzięli udział muzycy z Polski i z Ukrainy w ramach projektu budowania wielokulturowej, pozytywnej orkiestry Rebel Babel Jana Feat.'a.

Reklama

Nagranie wystawione zostanie na trzecią aukcję Trójki w ramach tegorocznej edycji charytatywnej akcji "Święta bez granic 2015" (w piątek 18 grudnia w godz. 16-19). Dochód z aukcji przeznaczony zostanie w całości na rzecz małych podopiecznych Fundacji "Koocham" – dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną. – Otwórzcie serca i bądźcie z nami – zaprasza L.U.C.