Amerykański muzyk odniósł się do zamachów terrorystycznych w Paryżu z jesieni 2015 roku, w których kilkadziesiąt osób straciło życie. Do jednego z ataków doszło podczas koncertu Eagles Of Death Metal w paryskim klubie "Le Bataclan". – Czy wasze przepisy, ograniczające dostęp do broni, zapobiegły śmierci chociaż jednej osoby w Bataclan? – pytał Hughes. – Nie wydaje mi się. Powstrzymały to te bohaterskie osoby, które stanęły z bronią naprzeciwko uzbrojonych napastników. Jeśli moje podejście w tej kwestii jakoś się zmieniło to tak, że moim zdaniem każdy powinien mieć broń – dodał wokalista.

Reklama
PAP/EPA / JEAN NICHOLAS GUILLOPHOTOPQRLE PARISIEN

Jesse Hughes przyznał, że wcale nie cieszy go takie rozwiązanie, lecz jego zdaniem jest jedynym rozwiązaniem, aby w przyszłości do podobnej masakry nie doszło. Pełny wywiad z wokalistą Eagles Of Death Metal można zobaczyć pod tym linkiem.

Grupa Eagles Of Death Metal powróciła do Europy po przerwanej, jesienniej trasie koncertowej, promującej album "Zipper Down" z października 2015 roku. 9 sierpnia Amerykanie wystąpią w Polsce, w katowickim Mega Clubie.

PAP/EPA / CHRISTOPHE PETIT TESSON