Dave Grohl wykonał akustyczny cover piosenki The Beatles. Jego interpretacja "Blackbird" towarzyszyła segmentowi in memoriam, w którym wspominano związane z przemysłem filmowym osoby, które zmarły w 2015 roku. 

Lady Gaga zaprezentowała nominowany do Oscara utwór "Til It Happens to You" z dokumentu "Pole walki" o gwałtach na amerykańskich uniwersytetach. Występ wokalistki zapowiedział wiceprezydent USA Joe Biden. Gwiazda akompaniowała sobie na fortepianie, co można sprawdzić pod tym adresem. Na scenie towarzyszyły jej ofiary przestępstw na tle seksualnym. Współautorką kawałka jest Diane Warren.

The Weeknd na ceremonii rozdania nagród Akademii pojawił się z także nominowaną piosenką "Earned It" z filmu "Pięćdziesiąt twarzy Greya". Jak Kanadyjczyk zaśpiewał utwór w Dolby Theatere, można się przekonać, klikając w ten link.

Sam Smith zaprezentował przebój "Writing's On The Wall", za który został wyróżniony Oscarem. Kompozycja, której współtwórcą jest Jimmy Napes, pochodzi z filmu "Spectre", a jej oscarowego wykonania można posłuchać tutaj. Swoją nagrodę Anglik dedykował społeczności LGBT. – Stoję na tej scenie jako dumny gej, mam nadzieję, że któregoś dnia wszyscy będziemy równi – mówił artysta.