Efektem jest sześciominutowy utwór "Exit", który trafi na drugą część albumu Jarre'a "Eletronica". Krążek zatytułowany "The Heart of Noise" (premiera 6 maja 2016 roku) ma być hołdem dla włoskiego pioniera muzycznej awangardy Luigiego Russolo.

Reklama

Jean-Michel Jarre skontaktował się z przebywającemu w Moskwie byłemu analitykowi CIA (który ujawnił dowody na prowadzenie przez rząd USA inwigilacji na światową skalę) za pośrednictwem dziennikarzy "Guardiana". – Edward Snowden stał się współczesnym bohaterem, nie dlatego, że mówi "stop", ale dlatego, że zwraca uwagę, aby być ostrożnym w wykorzystywaniu technologii. Nasza przyszłość potrzebuje takich odważnych ludzi jak on – wyjaśnia Jarre.

PAP/EPA / E.D.D.A AERO PRODUCTIONS HANDOUT

Do skomponowanego przez Francuza utworu Snowden dograł swoje wypowiedzi na temat zagrożeń prywatności w świecie cyfrowym i konieczności walki o prawa obywatelskie. Potem panowie przeprowadzili trzygodzinną rozmowę, która została zarejestrowana na wideo. Krótki filmik z tego spotkania można zobaczyć pod tym adresem.

Reklama

psav linki wyróżnione

Reklama

5 listopada Jean-Michel Jarre w ramach promocji albumu "Electronica" wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie, a dzień później w katowickim Spodku. A już 20 kwietnia mistrz muzyki elektornicznej będzie gościem specjalnym 22. gali wręczenia nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016.