Warszawa jest mi bardzo bliska, to miasto wspaniale czerpie ze swojej przeszłości, jednocześnie nic nie tracąc z nowoczesności. Podziwiam sposób, w jaki historia wplata się tutaj w przyszłość. Energia, jaką czuje się w tym mieście, z pewnością wyróżnia je spośród innych europejskich stolicmówi Jean-Michel Jarre. – Propozycja włączenia mojej muzyki do projektu multimedialnego od razu zyskała moją zgodę i z niecierpliwością czekam na jego realizację – przyznaje artysta.

Reklama

Na Podzamczu mieszkańcy stolicy usłyszą przekrój całej twórczości ojca chrzestnego muzyki elektronicznej na świecie – od debiutanckiej płyty "Oxygene" po ostatni album Jarre'a "Electronica Vol 1: The Time Machine". Nie zabraknie również utworów produkowanych przy współpracy z innymi twórcami muzyki elektronicznej, jak choćby "Stardust" Armina van Buurena czy symfonicznej wersji "Acropolis".

– Zawsze miałem silne i szczególne związki z Polską. Regularnie bywam w Warszawie. Koncertowanie przed publicznością polską sprawia mi wiele satysfakcji, a częste pobyty pozwalają mi lepiej dostrzegać i rozumieć to, co się tutaj dzieje – dodaje Jean-Michel Jarre.

W warstwie wizualnej pokaz będzie inspirowany legendą o warszawskiej Syrence. – Przekonamy się, że współczesne Syreny to młode warszawianki, aktywne i zaangażowane w życie miasta. Równie ważne będzie nawiązanie do warszawskiej historii, wspomnienie jednej z bohaterek stolicy – Krystyny Krahelskiej, której twarz stała się pierwowzorem warszawskiej syrenki z pomnika stojącego nad Wisłą – wyjaśnia ratusz.

Reklama

Animowaną opowieść stworzył Paweł Piotr Przybył, twórca kilkudziesięciu widowisk multimedialnych, projektów graficznych i animacji. Natomiast programowanie fontann i efektów to dzieło Łukasza Kamila Cisconia i Basa Verstraelena.

5 listopada Jean-Michel Jarre w ramach promocji albumu "Electronica" wystąpi w łódzkiej Atlas Arenie, a dzień później w katowickim Spodku. A już 20 kwietnia mistrz muzyki elektornicznej będzie gościem specjalnym 22. gali wręczenia nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2016.