Björn Ulvaeus i Benny Andersson oraz Agnetha Fältskog i Frida Lyngstad razem świętowali 50-lecie przyjaźni obu muzyków, która dała początek grupie ABBA. Z tej okazji w nocnym klubie w Berns Hotel w centrum Sztokholmu odbyła się specjalna impreza, a członkowie legendarnej formacji wykonali swoje wielkie przeboje. Co jeszcze kilka lat temu wydawało się wręcz niemożliwe z powodu napięć i konfliktów między artystami…

Reklama
Instagram

Było to już drugie spotkanie muzyków w tym roku. W styczniu, również w Sztokholmie pojawili się na otwarciu restauracji "Mamma Mia: The Party". Do występów jednak wówczas nie doszło. Warto przypomnieć, że cała czwórka po raz ostatni zaśpiewała razem w szwedzkiej telewizji w 1986 roku, by oddać hołd swojemu menedżerowi Stigowi Andersonowi.

Instagram

ABBA powstała w 1972 roku i uważana jest za jeden z najznakomitszych zespołów muzyki pop XX wieku. Grupa sprzedała 380 milionów płyt i singli na całym świecie, zajmując trzecie miejsce – po Beatlesach i Elvisie Presleyu. Co roku rozchodzi się kolejny milion ich wydawnictw, a wierni fani wciąż mają nadzieję, że ABBA jeszcze wróci na scenę.

Instagram