Muniek Staszczyk: Nie połączył nas Smoleńsk, nie łączy nas 11 listopada. Ale trzeba się pojednać

| Aktualizacja:

"Obserwuję podział i nie odpowiada mi żadna ze stron" – mówi wokalista T.Love Muniek Staszczyk. Dlatego zarówno na nowej płycie, jak i podczas rozmowy z nami apeluje o pojednanie. Co nie oznacza, że nie widzi, że jedna ze stron ma "gomułkowską, populistyczną, podlaną sosem nacjonalistyczno-nibykatolicką retorykę", a druga "była napakowana ignorancją, gierkowską pychą, zdegenerowana władzą". Oczywiście rozmawiamy też o muzyce – w tym o Bobie Dylanie i o Davidzie Bowiem. No i o fanach T.Love.

wróć do artykułu
  • ~romank
    (2016-11-18 02:43)
    muniek,jednosc mielismy 99.9 procent na pzpr.tacy celebryci nie pyskowali w tamtym systemie
  • ~ania
    (2016-11-16 12:55)
    Muniek przyznaje jest niewyjasniona katastrofa Smolenska - to dlaczego jego koledzy nabijają się z ludzi którzy daza do jej wyjaśnienia - mowiac o tancu nad grobami? I dlaczego mowi ze Smolensk nas nie polaczyl - wlasnie powinien polaczyc - WSZYSCY powinnismy dazyc do wyjaśnienia tej sprawy, wszyscy powinnismy się czuc oburzeni na sposób w jaki rosyjskie i polskie władze potraktowly ludzi, którzy tam zgineli, tym jak polska komisja klamala Polakom (p.Miller nakazal komisji NIC NIE WYJASNIAC, robil wszystko pod dyktando Putina i Anodiny) a ekshumacje sa tutaj niezbędne - wiec trzeba je wspierać a nie smiac się jak celebryci,.
  • ~pk
    (2016-11-12 22:16)
    Gada w miarę i nagle "katastrofa smoleńska jest niewyjaśniona". To ja się pytam - co konkretnie jest niewyjaśnione?
  • ~Ela
    (2016-11-11 18:24)
    ten facet napawa mnie głęboką odrazą. Zdolności muzyczne na poziomie przedszkolaka a głos... doprowadzający do myśli samobójczych. Ten człowiek zubaża kulturę muzyczną
  • ~Jarosław K.
    (2016-11-09 14:36)
    Nie pogodziła nas śmierć papieża 1000 lecia, smierć prezydenta 1000 lecia i celebracja okazji 1000 lecia dzieki której Polska odzyskała niepodległośc zarowno 95 lat temu jak i 25 lat temu.
  • ~Gien
    (2016-11-09 08:40)
    Panie Staszczyk, Polska jest i była tylko jedna. Zawsze byliśmy Chrystusem europy i płaciliśmy za jej grzechy.
  • ~pop
    (2016-11-09 08:13)
    wymużdrzony narkoman i pijak zabiera głos z pungtem widzenia przez okulary na zasadzie tu i teraz czli zero
  • ~b.batat
    (2016-11-09 03:23)
    aleś się maniek wymądrzyl,a tu sprawa jest prosta,w polsce rządzi żulia i patologia powyciągana przez kaczyńskiego z nisz społecznych.
  • ~nh
    (2016-11-08 16:53)
    Pewnego dnia posprzeczali się w internecie, bo jeden jest bardziej ze strony „Gazety Wyborczej”, a drugi mówił, że Jarek Kaczyński jest spoko. I się już nie widują. "Gazeta wyborcza" raczej nie reprezentuje Polski i Polakow nie sadzisz?
  • ~Yygh
    (2016-11-08 16:27)
    Pojednanie pod warunkiem szczerego wyznania win, poniesienia kary i zadośćuczynienia. Czekamy.
  • ~stach
    (2016-11-08 15:29)
    Tak sklocony narod polski byl juz nie raz w historii. Kilka razy doprowadzilo to do katastrofy narodowej. jak np. rozbiory. Jedni do sasa inni do lasa. Sass wygral, czy zostal wybrany i zrujnowal kraj. Leszczynski , nie wybrany wyemigrowal do Francji, tam doprowadzil do rozkwitu jednego z regionow. Jego pomnik stoi tam do dzis. Polacy czesto wybierali niewalasciwych ludzi. Mam nadzieje, ze historia sie nie powtorzy. A jaki Moral z tej prawdziwej historii? Nie doceniamy dobrych , madrych , a dajemy pole do popisu tym, ktorzy dwoja narod, judza nienawisc!
  • ~optymista
    (2016-11-08 10:59)
    Duzo zdrowia Zygmunt !!!
  • ~autor
    (2016-11-08 07:33)
    nie odpowiada mu żadna ze stron, a którąś trzeba wybrać.
  • ~Bvffhv
    (2016-11-08 06:58)
    Następny muzykant pcha się do koryta
  • ~OBYWATEL
    (2016-11-08 05:45)
    muniek pitolisz ......nie ma niczego POŚREDNIEGO >>>>>JAK CHCESZ TĄ SAMA MIARA MIERZYĆ ZŁODZIEJSKIE PELO JESTEŚ ŻAŁOSNY 42 powody, aby rozliczyć dorobek PO+PSL: 1) Afera taśmowa 2) Afera hazardowa 3) Afera wyciągowa 4) Afera stadionowa 5) Afera autostradowa 6) Afera stoczniowa 7) Afera AmberGold 8) Afera Elewarru 9) Afera z informatyzacją MSW 10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru 11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci) 12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych 13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł) 14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn 15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów) 16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł) 17) Podniesienie VAT-u na wszystko 18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców 19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych 20) Podniesienie akcyzy na paliwo 21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa) 22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego 23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej 24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!) 25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego 26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego 27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego 28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO 29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej 30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń 31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066) 32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi 33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013 34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych 35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty) 36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie) 37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego 38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej 39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów); 40) Ograniczenie potencjału militarnego 41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej 42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla platformianych kolesi
  • ~atku
    (2016-11-08 03:46)
    Tu nie chodzi o PIS ani o PO tu chodzi o dobro panstwa! A PIS roztrwoni nasze pieniadze i bedziemy gruchac jak greckie golebie i wtedy sie dopiero ponizac. Niektorzy z PISu pojda za to na dluuuugo do wiezienia!
  • ~lele
    (2016-11-07 23:08)
    Bliżej mu do PIS ale boi się swojego środowiska i trochę ględzi. Taki gieroj. Ale nie obraża a to już w tych czasach rzadkość.Płytę oczywiście kupię.
  • ~też z miasta czarno-czerwonej mafii
    (2016-11-07 22:39)
    wiem, że ten kraj odzyskał niepodległość po kilkuset latach ... który kraj, dlaczego mówi ten kraj, a nie Polska, albo nasz kraj i czy 123 lata to kilkaset lat ?
  • ~Angela Merkelowa
    (2016-11-07 22:26)
    Muniek, ty wal środeczkiem, tylko środeczkiem tak jak ja, to więcej płyt sprzedać możesz
  • ~ktoś
    (2016-11-07 22:08)
    Póki styropian nie zostanie wywalony na pysk, nie będzie w Polsce spokoju! CAŁE to szemrane towarzystwo należy popędzić od władzy!