Wydawnictwo błyskawicznie zyskało w wielu kręgach miano kultowego, pokazując, że w Polsce jak najbardziej jest miejsce na wysmakowany, w części instrumentalny hip-hop z elementami jazzu i soulu, wyraźnie inspirowany wpływami twórczości kolektywu Soulquarians.

Reklama

- Fanem Praktika byłem rzecz jasna dużo przed premierą jego autorskiego wydawnictwa, bo przecież już płytą “IQ” z Dizkretem z 2002 r. pokazał on niesamowity potencjał i kompozytorską wrażliwość - mówi Marcin “Groh” Grośkiewicz - założyciel JuNouMi Records, wydawca winylowej edycji albumu. - Jako że jestem w pierwszej kolejności fanem muzyki, bardzo brakowało mi tej pozycji na wosku. I ogromnie się cieszę, że mogę teraz przyczynić się do nadrobienia tej potężnej luki na rynku.

Lepiej późno, niż wcale - takie założenie przyświecało Grohowi, Praktikowi oraz Piotrowi Sadowskiemu z oficyny Embargo Nagrania, gdy jesienią 2017 r. rozpoczęli zaawansowane rozmowy na temat winylowego wydania niepisanego klasyka. “Dobra częstotliwość”, na której udzielili się gościnnie m.in. Pezet, Ten Typ Mes, Dizkret, JWP czy sam Michał Urbaniak, na nowo uzyska należny jej blask.

- Zadbaliśmy w pełni o wszystko - zapewnia “Groh”. - Winyle mają klasyczny czarny kolor, brzmią rewelacyjnie. Głębia kompozycji Praktika zyskuje nowe oblicze. Do tego oryginalna grafika albumu została odświeżona przez jej autora - Fresha (SolidTrueColor).

Reklama