Gośćmi honorowymi festiwalu będą reżyserka i scenarzystka filmowa Agnieszka Holland, kompozytorzy Antoni Komasa-Łazarkiewicz i Jerzy Satanowski oraz producent filmowy Jerzy Kapuściński. Przewidziano spotkania autorskie z ich udziałem.

Reklama

W czwartek w Olsztynie podczas konferencji zapowiadającej imprezę marszałek woj. warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin powiedział, że II edycja festiwalu muzyki filmowej na progu sezonu wakacyjnego służy szerokiej promocji regionu.

"Z powodzeniem wchodzimy w drugą edycję imprezy. W ubiegłym roku festiwal odwiedziło ponad 3 tysiące gości, co jest dużym osiągnięciem w przypadku przedsięwzięcia organizowanego po raz pierwszy"- ocenił marszałek Brzezin. Dodał, że "festiwal muzyki filmowej znakomicie promuje Warmię i Mazury, ponieważ w Ostródzie muzyka współbrzmi z pięknem przyrody".

Dyrektor Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii Piotr Sułkowski przypomniał, że gdy rok temu przystępowano do organizacji I edycji, festiwal był wielką niewiadomą. "Jednak powodzenie festiwalu sprawiło, że obecnie podczas drugiej edycji możemy zapraszać znakomitych honorowych gości tej klasy jak Agnieszka Holland czy Jerzy Satanowski"-wskazał.

Festiwal odbędzie się od 29 czerwca do 1 lipca w Centrum Targowo-Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie. Na każdym z trzech koncertów widownia może pomieścić około 2 tys. osób.

Na scenie festiwalowej wystąpi orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w pełnym, około 80 osobowym składzie, którą poprowadzi dyrektor Piotr Sułkowski. Jest on również dyrektorem artystycznym festiwalu. Wystąpią także dobrze znani publiczności soliści: Ewa Prus i Damian Aleksander.

Festiwalowi towarzyszą warsztaty i kursy. Fundacja Spring Open operatora Sławomira Idziaka proponuje kurs audiowizualny, jak zostać influencerem czy youtuberem.

Przed koncertem przebojów kina familijnego 30 czerwca w Expo Mazury w Ostródzie odbędzie się rodzinny piknik dla dzieci z zabawami i konkurencjami oraz poczęstunkiem. Organizatorzy festiwalu zapraszają także na warsztaty, podczas których zainteresowani będą mogli się nauczyć jak zrealizować film reklamujący zespół muzyczny czy trasę koncertową. Zajęcia odbędą się pod patronatem jednego z wiodących producentów sprzętu fotograficznego.

Reklama