Wszystko zaczęło się w październiku 2017, kiedy Depeche Mode opublikowali na swoim oficjalnym fanpage’u zaskakującą folkową wersję jednego ze swoich największych przebojów „Enjoy the Silence”. Cover wykonały cztery dziewczyny ze Szczecina. Wielu fanów przecierało oczy ze zdumienia, a komentujący wręcz nalegali, by grupa nagrała kolejne utwory w unikatowej stylistyce. I tak narodził się zespół Tulia.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Odpowiedzią na setki komentarzy i reakcji z całego świata oraz dziesiątki publikacji jest debiutancka płyta zespołu Tulia. Wypełnią ją głównie niezwykle oryginalne wersje utworów tak znakomitych artystów jak m.in.: Obywatel GC, Wilki, O.N.A, Seweryn Krajewski, Stan Borys czy Dawid Podsiadło. Dziewczyny z Tulii nie chcą jednak ograniczać się do interpretacji tylko cudzego repertuaru, w związku z tym nie zabrakło też własnych kompozycji.

Wersja deluxe, dostępna w Empiku, zawiera 4 dodatkowe utwory w tym znany już wszystkim fanom Tulii cover zespołu Depeche Mode „Enjoy the Silence”, czy też najczęściej wybierany w komentarzach na portalach społecznościowych przez słuchaczy „Nothing Else Matters” zespołu Metallica.

Reklama

Tulia to głosy Joanny Sinkiewicz, Dominiki Siepki, Patrycji Nowickiej i Tulii Biczak. Podczas 55. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zespół otrzymał trzy nagrody: Nagroda Publiczności Konkursu Premier im. Karola „Papy” Musioła, czyli tzw. Karolinkę, Nagrodę Konkursu Premier przyznaną przez JURY oraz Nagrodę Specjalną Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, za twórcze i nowatorskie podejście do tradycji polskiej muzyki ludowej.

Trwa ładowanie wpisu