"Zmarł Janusz Sent. Jeden z największych przyjaciół, genialny kompozytor oraz pianista. Nie mamy słów. Bardzo, bardzo smutno..." - opublikowano w poniedziałek na stronie Facebookowej fanów Wojciecha Młynarskiego.

Janusz Sent, pianista, kompozytor i aranżer, ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Warszawie w klasie fortepianu. Studiował na wydziale Teorii i Kompozycji Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie w klasie Tadeusza Szeligowskiego. W 1956 r. zadebiutował jako pianista i akompaniator w radiowej audycji "Muzyka i Aktualności", później akompaniował również w "Podwieczorku przy mikrofonie". Jako pianista współpracował z kabaretami "U Lopka", "U Kierdziołka" i "Karuzela Warszawska". W latach 1955-57 pełnił funkcję kierownika muzycznego w warszawskim teatrze "Komedia", a w latach 1957–1960 "Buffo".

Występował w duecie fortepianowym z Wiktorem Osieckim. Akompaniował m.in. Idze Cembrzyńskiej, Bohdanowi Łazuce, Wojciechowi Młynarskiemu, Jerzemu Połomskiemu, Sławie Przybylskiej, Irenie Santor. Komponował także muzykę do filmów, spektakli teatralnych np. "Roxy" i "Błądzące gwiazdy".

Był laureatem wielu nagród, m.in.: I nagrody w kategorii piosenek kabaretowych na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’66 za piosenkę "Och, ty w życiu", nagrody Ministra Kultury i Sztuki na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’67 za piosenkę "Jesteśmy na wczasach", I nagrody w konkursie Hawana ’78 za "Widziałam ja orła", II nagrody na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’78 za "Inną".