Obecność Jimiego Hendriksa sprawiła, że festiwal został okrzyknięty jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu. "Electric Church" zawiera wywiady z kolegami z zespołu Hendriksa, czyli Billym Coksem oraz nieżyjącym już Mitchem Mitchellem. Wypowiadają się także między innymi: Paul McCartney, Steve Winwood, Rich Robinson, Kirk Hammett, Derek Trucks, Susan Tedeschi. "Electric Church" zawiera niesamowite występy na żywo i rzadkie fragmenty wywiadów z Jimim Hendriksem. "Stone Free", "Purple Haze", "All Around The Watchtower", "Foxy Lady", "Hey Joe" - widzowie Multikina zobaczą i usłyszą wykonania między innymi tych hitów z bogatego katalogu artysty.

Reklama

Paul McCartney bez ogródek przyznaje się do wielbienia Jimiego Hendriksa. "Wszyscy graliśmy na gitarze. Wszyscy trochę wiedzieliśmy, o co w tym chodzi. Ale on wydawał się wiedzieć więcej niż my", mówi eks-Beatles.

Reklama

Występ Jimiego Hendriksa wraz zespołem na Drugim Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Pop w Atlancie znaczył wiele nie tylko na poziomie muzycznym, ale także pod względem społeczno-politycznym. Przed festiwalem zakładano, że prowincjonalna publiczność nie odniesie się z sympatią do "długowłosych" kapel, a jednoczesny występ białych i kolorowych muzyków się nie uda. Organizatorzy festiwalu w Atlancie postanowili zmienić to przeświadczenie. Muzyka Hendriksa i jej przekaz uniwersalnej miłości czyniły go idealnym wyborem na headlinera i faktycznie Jimi Hendrix Experience był pierwszym zespołem zaproszonym do występu.

Czas trwania: 90 min.

Produkcja: USA 2019

Napisy: polskie

Dystrybucja: Abramorama

„Jimi Hendrix: Electric Church” będzie można zobaczyć 28 marca 2019 roku o godz. 20.00 w wybranych kinach sieci Multikino: Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań 51, Szczecin, Warszawa – Targówek, Warszawa – Ursynów, Warszawa – Złote Tarasy, Wrocław – Pasaż Grunwaldzki oraz Zabrzu.


Ceny biletów:

Warszawa: 29 zł

Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań 51, Szczecin, Wrocław: 27 zł

Zabrze: 25 zł