Organizatorzy Fryderyk Festiwal podjęli decyzję o odwołaniu wręczenia statuetek, planowanego na 14 i 15 maja. Powodem jest zagrożenie epidemią koronawirusa i decyzja administracyjna o odwołaniu imprez masowych, podjętą 10 marca br. przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Reklama

W oświadczeniu opublikowanym na stronie internetowej organizatora podkreślono, że bilety na uroczystości podlegają zwrotowi.

FRYDERYK Festiwal to wielkie święto polskiej muzyki, nad którym intensywnie pracowaliśmy przez ostatnich sześć miesięcy i bardzo chcieliśmy, aby ponownie mogło się odbyć z udziałem publiczności” – powiedział cytowany w oświadczeniu Andrzej Puczyński, przewodniczący Związku Producentów Audio Video. „Niemniej w chwili poważnego zagrożenia epidemią jesteśmy przekonani, że decyzja o odwołaniu imprez masowych jest absolutnie słuszna i konieczna. Zdrowie oraz bezpieczeństwo uczestników jest naszym priorytetem” – oznajmił.

Organizatorzy zapewnili, że w ciągu kilku najbliższych godzin potwierdzą, czy wręczenie nagród Fryderyk odbędzie się zgodnie z planem w sobotę 14 marca br., bez udziału publiczności, czy też jego termin ulegnie zmianie.