Koncert "Chcę być przy tobie blisko" będzie można oglądać na stronach Fundacji CHCEmisie, która od lat pomaga dzieciom i młodzieży w trudnej sytuacji życiowej.

Jak poinformował PAP organizator i pomysłodawca koncertu Paweł Kwiatkowski przedsięwzięcie z udziałem muzyków z całego kraju jest odpowiedzią na "przymusowe odosobnienie i izolację, a nierzadko kwarantannę".

Reklama

Artyści odwołali występy, przerwali trasy koncertowe, ale nie przestali tworzyć, pisać, grać i śpiewać. Nie jak dotąd na scenie, przed publicznością, ale w zaciszu domowym. Muzycy zdecydowali się uczynić scenę ze swoich domów i mieszkań i zjednoczyć, udowadniając, że chociaż osobno - to jednak możemy być razem – powiedział.

Organizatorzy koncertu do występu zaprosili m.in. liderów zespołów Pidżama Porno i Pectus, wokalistkę Justynę Szafran, a także muzyków: Wiesława Prządkę, Michała Szymanowskiego i Dominika Bukowskiego. W koncercie nie wezmą udziału żadne ekipy telewizyjne, a artystów będą filmować wyłącznie domownicy. Wszyscy zagrają unplugged.

Paweł Kwiatkowski podkreślił, że koncert nie jest biletowany, ale może być okazją do wsparcia zbiórki na rzecz sześcioletniego Jasia, który cierpi na guza mózgu, walczy o życie, a ratunkiem dla niego terapia zagranicą. Ze sporej kwoty, jaką udało się uzbierać na www.siepomaga.pl/jasiek, dzisiaj brakuje zaledwie 10 proc. – podkreślił.

Organizatorzy przyznają, że idea koncertu zrodziła się bardzo spontaniczne, zatem lista wykonawców nie jest jeszcze zamknięta.