Usługa zapewnia dostęp do milionów utworów polskich i zagranicznych wykonawców, tysięcy tekstów piosenek oraz muzycznych inspiracji od największych gwiazd i ekspertów. - ogłasza z dumą Empik. Aplikacja, którą dziś uruchomiła popularna sieć, ma być rozszerzeniem jej oferty kulturalnej.

Reklama

Platforma działa podobnie do innych znanych na rynku - zainstalować ją możemy na urządzenia w systemach Android oraz iOS.

Cena nie jest specjalnie zaskakująca w żadną ze stron - to 19.99 złotych za miesiąc. Oczywiście tak samo jak w przypadku Tidal czy Spotify możemy korzystać z okresu próbnego. Empik chwali się natomiast, że "w przeciwieństwie do innych tego typu produktów, wybrane opcje abonamentu można opłacać także stacjonarnie w kasie salonów Empik, bez konieczności podpinania karty".

Wśród osób, które przygotowały dla Empiku specjalne playlisty, mające być rekomendacjami dla nowych użytkowników znaleźli się Wojciech Mann, sanah, czy Kękę.

I tu możemy personalizować aplikację poprzez wybór gatunków, dodawanie i tworzenie playlist

Popularność aplikacji zależeć będzie w dużej mierze od tego, czy Empikowi uda się rywalizować w dostępie do przedpremierowych materiałów. Można się domyślać, że tworząc ofertę dla wydawców polskiej muzyki (ekspozycja płyt w salonach oraz promocja w streamingu) może wygrywać.