Akcję zainicjował muzyka Solar. Przypomniał akcję sprzed lat - muzycy nagrywają swoje 16 wersów: a capella, do bitu lub przy akompaniamencie instrumentów. Pierwszy nominuje czterech następnych, dzięki czemu tworzy się łańcuszek. Trwa nieformalna rywalizacja pomiędzy muzykami, ale ma ona na na celu niezmiernie szczytny cel: zebranie środków, które pomogą polskiej służbie zdrowia lepiej radzić sobie z epidemią COVID-19.

Reklama

W chwili, w której piszemy te słowa zebrano o 177 tysięcy złotych więcej niż zamierzano. Na aukcji SiePomaga ustawiony cel wynosił milion złotych. Dziś już wiemy, że zostanie przekroczony i to sporo.

Mocno wpłaty wspomagali sami muzycy: 100 tys. zł to wpłata od Taco Hemingway, Bedoes przekazał 30 tys. zł, , po 16 tys. zł - Solar, Białas i Borixon, 15 tys. zł - schafter.

Reklama

17 tysięcy przekazał znany z "Patointeligencji" Mata. Jego zaangażowanie sprowokowało Borixona dla nominacji dla jego ojca. Tata Maty to znany profesor Marcin Matczak.

On z kolei nominował Adama Bodnara, który nie tylko zaproszenie przyjął, ale - jak twierdzą muzycy - jak na amatora wypadł zaskakująco dobrze. Nominację otrzymał też prezydent Andrzej Duda. Czy ją przyjmie - przekonamy się niebawem.