Kazik Staszewski kilka dni temu opublikował nagranie "Twój ból jest lepszy niż mój". W piosence zwraca się wprost do Jarosława Kaczyńskiego,nawiązując do wydarzeń z czasów pandemii, kiedy to poseł PiS odwiedził cmentarz w rocznicę katastrofy smoleńskiej, mimo obowiązujących ograniczeń wynikających ze stanu zagrożenia epidemiologicznego.

Reklama

Piosenka zadebiutowała na pierwszym miejscu Listy Przebojów Programu Trzeciego. Taka sytuacja dzieje się rzadko, choć nie należy do wyjątków.

Sytuacja nie byłaby specjalnie dziwna - Kazik i Kult niemal zawsze docierają do czołowej piątki notowań. Dziś (sobota, 16 maja) jednak lista zniknęła ze stron Polskiego Radia, co internauci nie tłumaczą przypadkiem, a chęcią "wygumkowania" faktu, że w radiu publicznym wygrywa piosenka będąca de facto atakiem na Jarosława Kaczyńskiego.

Po kilku godzinach stanowisko w tej sprawie zabrała Trójka.

Podczas elektronicznego głosowania nad Listą Przebojów Trójki w dn. 15.05.2020 r. został złamany regulamin i do głosowania wprowadzono piosenkę spoza listy. Nadto dokonano manipulacji przy liczeniu głosów oddawanych na poszczególne piosenki, co zafałszowało wynik końcowy. W związku z tym Redakcja podjęła decyzję o unieważnieniu tego głosowania. Wyrażamy ubolewanie i przepraszamy wszystkich słuchaczy za zaistniałą sytuację. Na kolejne głosowanie Listy Przebojów Trójki zapraszamy 22 maja o stałej porze - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez redaktora naczelnego Tomasza Kowalczewskiego.

Reklama

Gdyby ktoś pytał - chodzi o to nagranie.

Trwa ładowanie wpisu