Idea zrodziła się w pierwszych dniach kryzysu podczas epidemii COVID 19. Piosenka miała dać ludziom nadzieję w trudnym czasie i pozwolić im spojrzeć pozytywnie w przyszłość pomimo wszystkich ograniczeń i wielu znaków zapytania. Jednak wydarzenia w Stanach Zjednoczonych i następnie ogólnoświatowe protesty przeciwko rasizmowi zdefiniowały nowy kierunek. Z wzajemnego współczucia twórców projektu zrodziła się chęć zrobienia czegoś więcej i zabrania głosu

Reklama

Ania: „Nie rozumiem, dlaczego kolor skóry nadal odgrywa rolę dla niektórych osób. Uprzedzenia i zachowania rasistowskie są złe. Dlatego tak ważne było dla mnie, aby utwór “Hope” powstał w międzynarodowym składzie. W nagraniach piosenki natychmiast zgodzili się wziąć udział muzycy z USA, Niemiec i Polski. Dzięki tej piosence chcemy przynieść pokój, radość i miłość wszystkim ludziom. Liczy się przesłanie i muzyka. Chodzi o chęci, otwartość, zaufanie, czyste intencje i wiarę. Czy jesteśmy w stanie wyobrazić sobie świat gdzie każdy kocha bliźniego jak siebie samego ? Jeśli chcemy, możemy uczynić świat rajem. Mam nadzieję, że może tak się stać".

David: „Myślę, że przede wszystkim mamy problem z miłością. Jeśli nauczymy się kochać, nie będzie rasizmu. Miłości będzie więcej jeśli będziemy komunikować się z innymi ludźmi zamiast ich klasyfikować. Dorastałem w obszarze, w którym było wiele różnych grup etnicznych i zróżnicowań kulturowych. W ten sposób nauczyłem się dostosowywać i adaptować się z różnymi kulturami. Jesteśmy jedną społecznością. Myślę, że “All Lives Matter” ( “Każde Życie Jest Ważne”) jest lepszym hasłem, ponieważ kiedy patrzymy na życie Martina Luthera Kinga Jr. w jego słynnym przemówieniu w Waszyngtonie zatytułowanym „I Have a Dream ”mówił o młodych białych i czarnych chłopcach, którzy razem się bawią. Rozmawiajmy więc razem i uczmy się znajdować wspólną płaszczyznę.”