Dziennik Gazeta Prawana logo

Rap Biblioteka, czyli od hip-hopu do książek. Projekt wywiadów już online

21 sierpnia 2020, 12:50
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
ras_lona_rap_biblioteka
<p>Ras i Łona w Rap Bibliotece</p>/Materiały prasowe
Co łączy książki i rap? Sporo. Rap Biblioteka to projekt, w którym twórcy ze sceny rapowej opowiadają o książkach, które były dla nich ważne oraz autorach, którzy zostawili ślad na ich sposobie myślenia i tworzenia.

W odcinkowej serii emitowanej na YouTube zaproszeni do projektu raperzy: Łona, Włodi, Sokół, Pezet oraz Saful rozmawiają z gospodarzem cyklu Rasem o książkach ważnych, trudnych, wesołych, książkach, które ich zmieniły, a także książkach, które mocno wpłynęły na ich twórczość. Cel? Inspirować i zachęcać rzesze odbiorców sceny rapowej do sięgania po literaturę i poszukiwania autorów i tematów dla siebie.

W pierwszym odcinku serii, który właśnie pojawił się na YouTube udział wziął Łona. Z tej rozmowy odbiorcy dowiedzą się m.in. jaka książka uratowała raperowi życie, co by było gdyby Andrzej Wajda słuchał scenarzysty, co Łona sądzi o pacyfizmie Vonneguta czy sytuacji rasowej w USA. W rozmowie z Rasem - raperem znanym z zespołu Rasmentalism. - .

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj