Prace konkursowe należy zgłosić do 10 grudnia 2020 przez specjalny formularz na stronie www.scenastu.pl/ - poinformowała w poniedziałek Magdalena Jamka-Sułkowska z działu marketingu Krakowskiego Teatr Stu.

Reklama

Konkurs skierowany jest do autorów tekstów, kompozytorów oraz artystów wykonawców.

Spośród nadesłanych piosenek kapituła konkursowa wyłoni maksymalnie 10 utworów, które uświetnią obchody 55-lecia Teatru STU 20 lutego 2021 i zmierzą się ze sobą w II etapie konkursu. O tym, które piosenki znajdą się w finale, zadecydują słuchacze Radia RMF Classic w głosowaniu, które potrwa do 29 kwietnia 2021.

Pięć piosenek z największą liczbą głosów znów oceni kapituła, która do 18 maja wyłoni zwycięzcę, kierując się kryteriami najlepszego tekstu, muzyki, wykonania utworu, jego oryginalności, innowacyjności i wartości artystycznej. Ogłoszenie laureatów nastąpi podczas uroczystego koncertu w Krakowie.

Pula nagród to 30 tys. zł. O ile kapituła nie wybierze jednego zwycięskiego utworu, zostaną przyznane trzy nagrody w wysokości - 15, 10 i 5 tys. zł. Ich fundatorem jest jeden z krakowskich restauratorów.

Reklama