Na tracklistę trafiły takie covery jak „Watching The WheelsJohna Lennona, „Nothing Compares 2 U” napisanego przez Prince’a, a zaśpiewanego przez Sinead O’Connor czy „PatienceGuns ‘N’ Roses.

Reklama

Chris Cornell nagrał wszystkie utwory ze wsparciem Brendana O’Briena, który odpowiada także za produkcję i miks. Vicki Cornell tak mówi o albumie:

To wyjątkowe wydawnictwo, bo Chris sprawował nad nim pieczę od początku do końca. Dobór coverów daje osobisty wgląd w grono jego ulubionych artystów oraz utworów, które były dla niego ważne. To słodko-gorzki moment, bo on powinien tu być z nami i sam mówić o tej płycie. Dlatego premiera „No One Sings Like You Anymore” to dla nas jednocześnie radość i ból. Każdy z nas może znaleźć pocieszenie w jego głosie, by podnieść się na duchu, zwłaszcza w okresie świątecznym. Jestem niezmiernie dumna z tego wydawnictwa. Dla mnie to najlepszy dowód na to, dlaczego Chris będzie zawsze kochany i doceniany przez słuchaczy.

Córka artysty, Toni, dodaje: – Pamiętam, że mój tata świetnie się bawił, gdy nagrywał ten album. Budziłam się rano, jadłam z nim śniadanie i szliśmy razem do studia. Miałam tam lekcje pianina. Christopher grał w gry na konsoli z Brendanem i tatą. Udało nam się spędzić sporo wspólnych chwil, mamy niesamowite wspomnienia. Jestem szczęśliwa, że ten album może ujrzeć światło dzienne. Kochamy Cię, tato.

Reklama

Christopher Cornell wspomina: – Świetnie bawiliśmy się w studiu, a w dni wolne robiliśmy spacery w Tree People i okolicach. Bawiliśmy się też w chowanego w Beverly Hills Hotel, goniła nas ochrona, a my uciekaliśmy wyjściami ewakuacyjnymi. Dla mnie ten album to świetny portret mojego ojca. Jestem dumny z niego i jego pracy. Mam nadzieję, że pokochacie tę płytę tak samo mocno.

„No One Sings Like You” jest dostępne w serwisach cyfrowych. Premiera wydania fizycznego zaplanowana jest na 19 marca 2021.

„No One Sings Like You” – lista utworów:
1. Get It While You Can
2. Jump Into The Fire
3. Sad Sad City
4. Patience
5. Nothing Compares 2 U
6. Watching The Wheels
7. You Don't Know Nothing About Love
8. Showdown
9. To Be Treated Ri