Singiel „The Bandit” jest już dostępny wraz z teledyskiem, który pokazuje klimat projektu. Cały album został nagrany w Blackbird Studios, a za jego produkcję odpowiada zwycięzca Grammy, Markus Dravs (Arcade Fire, Coldplay, Florence + the Machine).

Reklama

Z okazji zapowiedzi premiery nowego albumu zespół uruchomił swój merch, który jest dostępny na stronie www.kingsofleon.com. W nowej kolekcji znajdzie się limitowana edycja koszulek „Hero T-Shirt”. Każde z zamówień ma szansę na zdobycie dodatkowej koszulki z tekstem do ich najnowszego singla „The Bandit”. Fundusze z „Hero T-Shirt” pójdą zostaną przekazane fundacji Live Nation o nazwie Crew Nation.

Od czasu ich debiutu w 2003 roku Kings of Leon, czyli (Caleb (gitara/wokal), Nathan (perkusja), Jared (gitara basowa) oraz Matthew Followill (gitara) wydali 7 albumów: Youth & Young Manhood (2003), Aha Shake Heartbreak (2004), Because of the Times (2007), Only by the Night (2008), Come Around Sundown (2010), Mechanical Bull (2013), WALLS (2016) i sprzedali ponad 20 milionów kopii płyt oraz prawie 40 milionów singli na całym świecie. Wszystkie ich albumy znalazły się na liście Top 200. Zespół grał na licznych festiwalach między innymi podczas Bonnaroo, Lollapaloozy, Austin City Limits, czy Glastonbury.

Kings of Leon – When You See Yourself

1. When You See Yourself, Are You Far Away
2. The Bandit
3. 100,000 People
4. Stormy Weather
5. A Wave
6. Golden Restless Age
7. Time in Disguise
8. Supermarket
9. Claire and Eddie
10. Echoing
11. Fairytale