Na stronie JanisJoplin.com ukaże się kolekcja będąca efektem artystycznej współpracy z Barrym Feinsteinem, uznanym fotografem - celebrytą, którego zdjęcie znalazło się na kultowej okładce albumu Pearl (szczegóły zostaną ogłoszone w najbliższym czasie). Rock & Roll Hall of Fame w Cleveland zapowiada specjalną wystawę poświęconą Janis i jej albumowi, której otwarcie zaplanowano na 21 maja 2021 roku.

Reklama

Genesis Publications i Janis Joplin Estate zapowiadają publikację książki Janis Joplin: Days & Summers - Scrapbook 1966-1968. W trakcie swojej kariery Janis Joplin stworzyła osobisty zapis swojej drogi do sławy i rozkwitu kontrkultury lat sześćdziesiątych. Przez cały ten czas artystka zbierała plakaty, pamiątki, wycinki prasowe, zdjęcia i płyty oraz opatrywała je komentarzami. Książka ta będąca fascynującym opisem niezwykłego życia piosenkarki dostępna jest w przedsprzedaży na stronie www.janisjoplin.com.

Jedyny album, jaki Joplin nagrał ze swoim zespołem koncertowym Full Tilt Boogie Band zawiera kanon nagrań studyjnych, które artystka zaprezentowała publiczności podczas trasy koncertowej Festival Express (mityczna trasa koncertowa w kanadzie z 1970 roku).

Album osiągnął pierwsze miejsce na liście Billboard 200 i utrzymywał się na nim przez dziewięć tygodni. Na Pearl znalazły się niektóre z najbardziej znanych i lubianych utworów Janis, w tym cover piosenki „Me and Bobby McGee” Krisa Kristoffersona oraz utwór a cappella „Mercedes Benz” (ostatnia piosenka, jaką nagrała.) Wydania cyfrowe obu tych singli zostały niedawno certyfikowane przez RIAA złota i platynowa płytą.

Mercedes-Benz, producent samochodów, wykorzystał to nagranie w swojej świątecznej kampanii reklamowej 2020. Columbia / Legacy jeszcze w tym roku zaprezentuje nowy teledysk do piosenki „Me & Bobby McGee”.

Na całym świecie sprzedano ponad 31 milionów albumów Janis Joplin.

W kwietniu tego roku ukaże się kolekcjonerskie wydanie albumu Pearl na białym 180 gramowym winylu a w lipcu Mobile Fidelity Sound Lab, we współpracy z Columbia / Legacy, wyda limitowaną edycję albumu Pearl w formie zestawu UltraDisc One-Step 180g 45RPM 2LP Box Set. Ta edycja, opracowana na podstawie oryginalnych taśm matek jest dostępna w przedsprzedaży TUTAJ.

Janis Joplin Estate nawiązało współpracę z Z2 Comics, której efektem będzie wydanie powieści graficznej napisanej przez Leah Moore, której każdy rozdział inspirowany jest jedną z piosenek Joplin i ilustrowany jest przez artystki z całego świata.