Jak wspomina w liście przewodnim dr Artur Szklener, dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina:

Reklama

„W rok 2021 wkraczamy pełni nadziei, że pandemia COVID-19 wkrótce zostanie opanowana. Poprzedni rok nauczył nas z pokorą myśleć o naszych planach i zamierzeniach, pokazał też jak wiele trudu i cierpliwości potrzeba, by łączyć wspólne przeżywanie piękna z odpowiedzialnością. Jednocześnie uświadomił nam, jak ważną i niezbywalną częścią naszego człowieczeństwa jest muzyka wykonywana na żywo.

Nadzieje, które towarzyszą nam w styczniu 2021 roku, pozwalają ufać, że żywa muzyka powróci nieskrępowana ograniczeniami sanitarnymi, że sale koncertowe znów będą pełne, a znakomite interpretacje artystyczne znów dostarczą niezapomnianych wzruszeń.

Wierzymy, że w październiku tego roku odbędzie się wyczekiwany XVIII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina.

Jednocześnie w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, a także o komfort uczestników, jurorów i publiczności podjęliśmy decyzję o zmianie terminu eliminacji do Konkursu na 12-23 lipca 2021. Eliminacje odbędą się zgodnie z wcześniejszymi planami w Sali Kameralnej Filharmonii Narodowej.

Liczymy, że zmiana ta spotka się z Państwa zrozumieniem i przychylnym przyjęciem, a także, że wkrótce będziemy mieli okazję zobaczyć się na koncertach”.

Decyzja o przeniesieniu eliminacji poprzedzona została konsultacjami z jurorami konkursu. Wiąże się ona z trwającą pandemią COVID-19.

Lista pianistów dopuszczonych do eliminacji nie ulega zmianie i jest dostępna tutaj.

Wszystkie zakupione bilety na wcześniejsze terminy eliminacji do Konkursu Chopinowskiego zachowują ważność.

Bilety zakupione na pierwszy termin eliminacji (tj. kwiecień 2020) zachowują ważność w następujących terminach: