Szymek Łąk ma 13 lat, zaś Bartek Skoczylas - 9. Poznali się na szpitalnej sali i szybko okazało się, że nadają na tych samych falach. Do tego stopnia, że dziś tworzą nierozłączną drużynę. Dzielą salę w klinice, odprowadzają się na zabiegi i operacje, razem grają w gry. Teraz spróbowali swoich sił w muzyce, konkretnie w hip-hopie.

Reklama

Profesjonalny teledysk

Do nagrania chłopcy zaprosili swoją ulubioną panią doktor Jadzię, czyli Jadwigę Węcławek-Tompol. Całości dopełnia profesjonalny klip stylizowany na lata 90. Powstał dzięki pomocy fachowców z branży: Mateusza Łebka i Grzegorza Kapelczaka.

Na planie znalazł się nawet "raperski" samochód, wypożyczony przez Muzeum Motoryzacji Topacz.

Nowatorski projekt terapeutyczny

Piosenka Szymona i Bartka to część nowatorskiego projektu terapeutycznego, realizowanego przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową w klinice onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei. Bo to nie tylko kolejna rozrywka dla dzieci zamkniętych w szpitalu, ale również sposób na bardzo potrzebne wyrażenie i radzenie sobie z emocjami podczas terapii.

- Daliśmy dzieciom możliwość stworzenia indywidualnego środka wyrazu na temat swojej choroby - wyjaśnia Anna Szymańska z Kliniki Mentalnej, która działa w Przylądku Nadziei. - Ta forma jest ich subiektywnym przeżyciem, które pozwala wyrazić emocje, zmniejszyć napięcie, zdystansować się od choroby i tym samym łatwiej przejść przez proces leczenia - dodaje.