Premierowy singiel „Recycled/ Fragile” to zapowiedź nowego solowego albumu wokalistki, zatytułowanego „Subtitles”, który ukaże się już 26 lutego.

Reklama

TOLA, czyli Tola Szlagowska, swoją muzyczną karierę rozpoczęła 15 lat temu. W tym roku powraca z całkowicie autorską, dojrzałą płytą. W życiu artystki od czasów debiutu wiele się zmieniło. Tola skupiła się na edukacji muzycznej i rozwoju artystycznym, co zaowocowało tym, że dojrzała do zaprezentowania swojego pierwszego, w pełni samodzielnie i niezależnie stworzonego materiału.

Płyta „Subtitles”, która ukaże się 26 lutego 2021, będzie miała intymny i emocjonalny charakter. Oszczędność w środkach wyrazu i absolutna szczerość artystki w autorskich tekstach współgrają z wyjątkowo dopracowaną, kameralną warstwą muzyczną. Album będzie zbiorem piosenek inspirowanych osobistymi doświadczeniami. Tytułowe „Subtitles”, czyli napisy dialogowe w filmach, stanowią w przekazie albumu klucz do komunikacji artystki ze światem i odbiorcami. „Wydaje mi się czasem, że aby przekazać otoczeniu wszystkie moje emocje, myśli i pragnienia, przydałyby mi się dodatkowe napisy dialogowe” – opowiada Tola.