Informacje o śmierci artystki potwierdził PAP dziennikarz Wacław Krupiński.

Reklama

Do Anawa Anna Wójtowicz trafiła jako bardzo młoda dziewczyna. Kiedy była w średniej szkole muzycznej Marek Grechuta szukał instrumentalistów do swojego zespołu. Spotkał Zbigniewa Wodeckiego, który zgłosił się jako skrzypek i polecił swoją koleżankę wiolonczelistkę Annę. Na próbach i występach spotykali się w klubie studenckim "Bambuko", bo Anawa było wtedy jeszcze kabaretem studentów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Nagrała z zespołem Anawa wszystkie jego najważniejsze płyty

Anna Wójtowicz nagrała z tym zespołem wszystkie jego najważniejsze płyty. Była też w składzie grupy, kiedy na początku lat 70. jej wokalistą został Andrzej Zaucha. Na wkładce do płyty nagranej z Zauchą znalazło się wspomnienie Anny Wójtowicz-Pawluśkiewicz, która pisała, że mało kto wie, iż Zaucha był inicjatorem pierwszego w Polsce klubu fanów "Gwiezdnych wojen" założonego specjalnie dla jej córki Joanny podczas wakacji w Międzyzdrojach.

Artystka występowała w Teatrze Stu m.in. grając na wiolonczeli w spektaklu "Pacjenci" według "Mistrza i Małgorzaty" Bułhakowa, do którego muzykę skomponował Janusz Stokłosa.

Była żoną Michała Pawluśkiewicza, brata Jana Kantego Pawluśkiewicza. Po urodzeniu dwójki dzieci poświęciła się życiu rodzinnemu. Jej córka Joanna jest cenioną scenarzystką.