Rafał Brzozowski i polska ekipa musieli poddać się testom na COVID-19 kilkukrotnie.

Reklama

Jak podaje Radio ZET wszystkie są negatywne.

Polska ekipa na Eurowizję ma negatywne wyniki testów na koronawirusa. Oznacza to, że wystąpi dziś na żywo podczas próby drugiego półfinału ocenianej przez jury - czytamy.

Kiedy drugi półfinał?

Reklama

Drugi półfinał odbędzie się 20 maja, także o godzinie 21:00. Na scenie zaprezentują się reprezentanci 17 krajów, w tym Islandii, Szwajcarii oraz Bułgarii, którzy w tym roku typowani są na faworytów.

Jeden z członków polskiej ekipy, którego nazwiska nie podano, uzyskał w sobotę pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Oznacza to, że wszyscy Polacy zostali poddani kwarantannie. Konkurs Piosenki Eurowizji oficjalnie rozpocznie się w niedzielę wieczorem w Rotterdamie.

"Naszym nadrzędnym celem jest stworzenie imprezy w pełni bezpiecznej od Covid-19, a zdrowie wszystkich uczestników i pracujących przy tym wydarzeniu oraz publiczności jest naszym priorytetem” – informowali wcześniej w oświadczeniu organizatorzy.

Występ Brzozowskiego na żywo na Eurowizji 2021 będzie zależał od wyniku testów PCR, które polska delegacja będzie przechodzić w nadchodzących dniach.