Zadebiutował w Teatrze Dramatycznym 45 lat temu, a filarem zespołu aktorskiego naszego teatru jest od blisko 30 lat. Zagrał świetne role w przedstawieniach m.in. Piotra Cieplaka, Krzysztofa Warlikowskiego, Krystiana Lupy, Antoniego Libery i Wawrzyńca Kostrzewskiego” – napisała kierowniczka ds. PR teatru Weronika Doboszyńska.

Reklama

Rozmowę z Ferencym poprowadzi kierownik literacki Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy Wojciech Majcherek.

Emisja spotkania z aktorem odbędzie się 31 maja o godz. 19 na kanale YouTube Teatru Dramatycznego (https://youtu.be/mK9V5iz1pB4). Dostęp do emisji jest bezpłatny.

Jak przypomniano, „cykl +Mój Dramatyczny. Spotkania+ to rozmowy z aktorkami i aktorami, którzy współtworzyli legendę zespołu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy”.

„Zagrali znakomite role w przedstawieniach, które przeszły do historii tej sceny. Cieszyli się uznaniem i pozostają wciąż w żywej pamięci publiczności. Za nami spotkania z Barbarą Krafftówną, Magdaleną Zawadzką, Małgorzatą Niemirską, Jadwigą Jankowską-Cieślak, Maciejem Prusem, Mają Komorowską i Piotrem Fronczewskim” - napisała Doboszyńska.

Reklama

Zapisy dotychczasowych spotkań w cyklu „Mój Dramatyczny” znaleźć można na kanale YouTube pod adresem: www.youtube.com/playlist?list=PLe3jhadlz8u_kYv8ztRCm_ZpH4USjqmsG. (PAP)