"Były perkusista zespołu Dżem w latach 1975-1980 Leszek Faliński zmarł w czwartek w Tychach" – potwierdziła w piątek przyjaciółka zmarłego, menedżerka Ewa Otolińska.
powiedziała PAP.
Leszek Faliński urodził się 4 marca 1958 r. w Katowicach. Pochodził z muzykalnej rodzinny, ukończył średnią szkołę muzyczną. W 1975 r. jako perkusista dołączył wraz z bratem Tadeuszem do zespołu Dżem, uczestnicząc w procesie powstawania pierwszych autorskich utworów jednego z najsłynniejszych polskich zespołów rockowo-bluesowych. W 1980 r. wystąpił z Dżemem w Jarocinie. Wkrótce potem opuścił jednak ten zespół, a w 1982 r. wraz z braćmi założył grupę Daktyl. Stworzył też Leszek Faliński Band, który w 2000 r. wydał album pt. "Musisz wiedzieć".
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zobacz