W czasie czterodniowego, 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu odbyły się dwa koncerty, w wyniku których jury oraz publiczność przyznały najlepszym wykonawcom swoje nagrody.

Reklama

W piątkowym konkursie "Debiutów" jury przyznało Ani Byrcyn nagrodę im. Anny Jantar i figurkę Karolinki. Nagrodę publiczności, która głosowała za pośrednictwem sms-ów, otrzymał Janek Traczyk. Dzień później odbył się konkurs "Premiery", którego zwycięzcami zostali Natalia Zastępa i Krystian Ochman.

Podczas festiwalu przypomniano najważniejsze wydarzenia muzyczne, jakie miały miejsce na polskiej scenie rozrywkowej w ciągu ostatniego roku oraz przeboje ze znanych filmów i seriali telewizyjnych. W trakcie specjalnego koncertu oddano hołd pamięci zmarłego w tym roku Krzysztofa Krawczyka. Na opolskiej scenie wykonano największe utwory tego artysty, który przez dziesięciolecia był uczestnikiem polskiej sceny muzycznej. Nie zapomniano o jubileuszu 50. rocznicy wydania płyty Marka Grechuty i zespołu Anawa, któremu poświęcono odrębny występ artystów oraz o pamiątkowych nagrodach dla piosenkarzy, którzy obchodzili rocznice swojej kariery artystycznej. Dla miłośników poezji przygotowano specjalny "Koncert piosenki literackiej".

Ostatni, poniedziałkowy koncert 58. KFPP w Opolu poświęcony był muzyce alternatywnej