- Mężczyzna został trafiony kilkoma kulami i zmarł na miejscu. Poszukujemy więcej niż jednego sprawcy - przekazał rzecznik policji Ola Oesterling.

Reklama

Porachunki gangów?

Według gazety "Expressen" tłem morderstwa, do którego doszło w luksusowej dzielnicy Hammarby Sjoestad, mogły być porachunki grup przestępczych. Wcześniej pod kierunkiem Einara (właściwie Nilsa Groenberga) kierowane były groźby.

W lipcu sąd w Sztokholmie skazał na 10 miesięcy więzienia rapera Somalijczyka Yasina Mahamouda, uznanego za jednego z liderów gangu Shottaz z owianej złą sławą dzielnicy Rinkeby. Artysta miał nakłonić do uprowadzenia dla okupu i pozbawienia wolności Einara, konkurenta na rynku hip-hopu.

Reklama

Kim był Einar?

Raper Einar, laureat nagrody Grammy, zadebiutował jako 16-latek, a jego utwory, w których śpiewał o wojnach gangów, miały miliony odtworzeń na platformie streamingowej Spotify. Muzyk w teledyskach występował w ubraniach drogich marek oraz pozował z pistoletami, alkoholem i narkotykami.

W tym roku w Sztokholmie do 15 października miało miejsce 109 strzelanin, w których zginęło 20 osób, a 35 zostało rannych.