Środki zostaną przekazane poprzez niemiecką fundację charytatywną Ernst Prost „People For Peace – Peace for People”.

Reklama

W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę, Sting postanowił przypomnieć nagrany w 1985 roku utwór „Russians”, który został zainspirowany zimną wojną. Piosenka oryginalnie ukazał się na solowym, debiutanckim albumie artysty „The Dream of the Blue Turtles”.

- Przez lata, które minęły od powstania „Russians”, rzadko śpiewałem ten utwór, ponieważ nie sądziłem, że jeszcze może być aktualny - komentuje Sting. - Jednak w obliczu krwawej i żałośnie błędnej decyzji jednego człowieka o inwazji na pokojowego, niezagrażającego sąsiada, piosenka po raz kolejny jest apelem o nasze wspólne człowieczeństwo. Dzielnym Ukraińcom walczącym z tą brutalną tyranią, a także wielu Rosjanom, którzy protestują przeciwko temu skandalowi mimo gróźb aresztowania i uwięzienia, chcę powiedzieć, że my, wszyscy, kochamy nasze dzieci. Zakończyć wojnę.

W realizacji nowej wersji „Russians”, Stinga wsparł wiolonczelista Ramiro Belgardt. Nagranie „Russians (Guitar/Cello Version)” wyprodukował Martin Kierszenbaum, zrealizował Kaleb Allen, miksami zajął się Robert „Hitmixer” Orton, natomiast nad masteringiem czuwał Gene Grimaldi.

Reklama