Jak przypominają organizatorzy, juwenalia, które wracają po przerwie spowodowanej pandemią, odbywać się będą w miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej. Jednak rozpoczęcie tradycyjnie nastąpi na rzeszowskim Rynku, gdzie władze samorządowe przekażą studentom symboliczne klucze do bram miasta.

Reklama

W czasie inauguracji wystąpi Studencki Zespół Pieśni i Tańca Politechniki RzeszowskiejPołoniny”, a w muzyczne rytmy uczestników zabawy wprowadzi zespół The Fox Cats.

Następnie barwny korowód, składający się z przebranych studentów i pojazdów mechanicznych, przejdzie głównymi ulicami miasta na teren miasteczka studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, gdzie zacznie się dwudniowy cykl koncertów i wydarzeń towarzyszących.

Naszym celem, jako Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, jest stworzenie niezapomnianego wydarzenia, które będzie przyciągało i zrzeszało wszystkie pokolenia. Czynimy także wszelkie możliwe działania, aby uczestnicy wydarzenia mogli się czuć całkowicie bezpiecznie” – zapewniają organizatorzy.

Podczas tegorocznych juwenaliów na scenie głównej publiczność będzie mogła usłyszeć takie zespoły jak: Dżem, Golec uOrkiestra, Happysad, Kękę, Lady Pank, Hunter, Enej, ReTo, Białas oraz Bracia Kacperczyk.

Różne gusta docenione

Widać zatem, że niezależnie od muzycznych gustów, każdy uczestnik wydarzenia znajdzie coś dla siebie. Potwierdza to fakt, że na tegorocznej edycji będą aż cztery sceny muzyczne, zapewniające ogromną różnorodność dźwięków” – zachęcają organizatorzy.

Dodają, że na scenie klubowej, czyli One Stage wystąpią m.in.: Dj Kuba & Neitan oraz Blinders, natomiast scenę Candela wypełni muzyka latynoska.

Reklama

Oprócz koncertów muzycznych, w programie Rzeszowskich Juwenaliów znalazły się też atrakcje towarzyszące, a wśród nich m.in. wesołe miasteczko czy możliwość skoku na bungee.

Organizatorzy zwracają uwagę, że w tym roku, aby wziąć udział w imprezie, konieczny jest zakup biletu wstępu. W ofercie są jednorazowe wejściówki oraz karnety.

Bilety sprzedawane są online przez stronę: https://goingapp.pl/.../rzeszowskie-juwenalia-2022/maj-2022 https://empikbilety.pl/.../rzeszowskie-juwenalia.../maj-2022 oraz stacjonarnie w sklepach sieci Empik. Sprzedaż będzie prowadzona także przed wejściem na teren imprezy.

Tegoroczne juwenalia swoim patronatem objęli Urząd Miasta Rzeszowa oraz sejmik województwa podkarpackiego.

Cieszymy się, że dzięki dobrze układającej się współpracy z takimi partnerami, po raz kolejny będziemy mogli bawić się na jednym z największych festiwali w Rzeszowie i na Podkarpaciu” – zachęcają organizatorzy.