W piątek późnym wieczorem pojawił się komunikat na fun page Open'er Festival 2022 o wznowieniu imprezy. "Tymczasowa ewakuacja zakończona. Wznowienie festiwalu nastąpi o godzinie 22.30. Martin Garrix wystąpi na Open'erze". Ten wykonawca miał zaplanowany występ przed godz. 1. w nocy w sobotę.

Reklama

Natomiast przed godz. 23 organizatorzy poinformowali o zmianach w programie: "Z powodu złych warunków pogodowych koncerty Dua Lipy, Megan The Stallion oraz koncerty Tent Stage nie odbędą się".

W piątek odbywał się trzeci dzień Open'er Festival 2022 w Gdyni. Po godz. 19 zostały przerwane występy, a na terenie festiwalu pojawiły się na telebimach komunikaty o ewakuacji z lotniska w Babich Dołach. Z uwagi na pogodę zdecydowali o tym organizatorzy. Część uczestników imprezy, którzy przyjechali na festiwal podstawionymi autobusami, wracali do centrum Gdyni specjalną komunikacją miejską.(PAP)

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

Wielokrotnie podczas trwania Open'era można było się spodziewać deszczu i niskich temperatur, ale pierwszy raz w historii imprezy, aura przerwała koncerty.

Przez województwo pomorskie od późnych godzin popołudniowych przechodzi nawałnica. Dyżurny synoptyk IMGW prognozował w piątek wystąpienie burz z gradem oraz upałów na terenie całego województwa. Ostrzeżenie ws. burz z gradem obowiązuje od piątku od godz. 17:00 do soboty do godz. 2:00 w nocy.