Najpotężniejszy teleskop, jaki kiedykolwiek wystrzelono w kosmos, kosmiczny teleskop Jamesa Webba, wyruszył w drogę w grudniu i wszedł na orbitę w styczniu tego roku. W tym tygodniu nareszcie zaczyna działać.

Reklama

Agencja kosmiczna NASA, której celem jest, aby następca Hubble’a stał się flagową misją w dziedzinie astrofizyki, zaprezentowała pierwszą oficjalną publikację obrazów we wtorek 12 lipca.

Z pasją do astronomii równą muzyce, z doktoratem z astrofizyki zdobytym w Imperial College w Londynie w 2007 roku, Brian May nosi tytuł „współpracownika zespołu naukowego” misji NASA New Horizons Pluto – z okazji przelotu obok odległego obiektu Ultima Thule, w Nowy Rok 2019 wypuścił swój utwór „New Horizons” z siedziby NASA. Teraz Brian May podjął się współpracy z innym entuzjastą kosmosu, frontmanem 10cc Grahamem Gouldmanem. Napisany przez Gouldmana singiel został stworzony, aby uczcić historyczne ujawnienie zdjęć Teleskopu.

Floating In Heaven”, napisany i wykonany przez Gouldmana, z udziałem Maya wraz z jego zdolnościami gitarowymi, miał 12 lipca specjalną premierę, która zbiegła się z wyczekiwanym wydaniem pierwszych zdjęć przywiezionych na Ziemię przez JWST.

Trwa ładowanie wpisu