Artystka wyznała w rozmowie z „Rolling Stone”: – Jestem przeszczęśliwa, że ​​w końcu mogę podzielić się „Coast” ze światem. Ta piosenka jest dla mnie bardzo osobista; jest zainspirowana moimi kalifornijskimi korzeniami i muzyką, której słuchałam z rodziną, gdy dorastałam. Jedynym artystą, z którym mogłam współpracować przy tym utworze, był mój przyjaciel Anderson .Paak. Świadomość, że pokochał tę piosenkę na tyle, że użyczył jej swojego geniuszu, jest niesamowita. Zawsze będę wdzięczna za jego wsparcie. To dopiero początek i nie mogę się doczekać, aż podzielę się z wami resztą tego, co planuję.

Reklama

Anderson .Paak dodaje: – Hailee jest moją dobrą przyjaciółką. Byłem już fanem jej pracy na wielkim ekranie, ale kiedy zagrała mi „Coast”, byłem w szoku! Nie ma zbyt wielu popowych utworów z tak zaraźliwym groovem. To świetna letnia piosenka. Myślę, że nasze głosy zaskakująco dobrze się ze sobą łączą.

Coast” to dopiero zalążek nadchodzącej muzyki od Hailee Steinfeld. W 2020 roku zaprezentowała EP-kę „Half Written Story”. Wydawnictwo z prawie pół miliardem streamów wypełniają ulubieńcy publiczności, takie jak „I Love You’s” i „Wrong Direction”. „i-D” ocenił EP-kę jako „szczerą kolekcję porządnych popowych piosenek”. Aktorka i piosenkarka jest już prawie gotowa na swój największy i najodważniejszy rozdział w dotychczasowej muzycznej karierze.