Już 5 sierpnia na platformy streamingowe trafi „Animal” - ekologiczny dokument w reżyserii Cyrila Diona, który swoją światową premierę miał podczas MFF w Cannes, w sekcji Kino dla Klimatu. W polskiej wersji językowej usłyszymy Krystynę Czubównę.

Reklama

W obliczu zagrożenia, które naukowcy określają jako „szóste masowe wymieranie” – w ciągu ostatnich 40 lat zniknęło 60% żyjących na Ziemi kręgowców oraz 80% europejskich owadów latających.

Bella Lack i Vipulan Puvaneswaran - dwoje nastolatków oddanych sprawie ochrony zwierząt oraz Jane Goodall, powszechnie znana prymatolożka zajmująca się badaniami nad szympansami, zabiorą nas w podróż po całym świecie, aby pomóc nam zrozumieć, dlaczego zwierzęta giną i co możemy zrobić, żeby odwrócić tę śmiertelną tendencję.

Bella i Vipulan nie są jedynie naszymi przewodnikami, nie są pretekstem do spojrzenia na sytuację na Ziemi. Są pełnoprawnymi głównymi bohaterami filmu. Podczas tej trwającej wiele miesięcy wyprawy widzowie towarzyszą im w podróży. Jesteśmy świadkami tego, jak zmienia się ich stan umysłu, jak zmieniają się pytania, które zadają, jesteśmy świadkami ich osobistego rozwoju.

Reklama