Wydawnictwo zawierające 10 utworów to subtelny zwrot stylistyczny, który opiera się na komercyjnym sukcesie płyty „Solid” z 2020 roku, najwyżej notowanej płyty Jamesa na listach przebojów, która dotarła do pierwszej dziesiątki listy Billboard 200.

Reklama

Na albumie „Detour”, poza wspomnianym wcześniej Winslowem, usłyszymy także pięciokrotną zdobywczynię nagrody Grammy Lalah Hathway, której wokal został nagrany w dużej mierze w domowym studiu Boneya w Los Angeles (perkusja oraz instrumenty perkusyjne zostały nagrane w renomowanym studio Sunset Sound).

Album został wyprodukowany przez Boneya przy współudziale popularnego autora tekstów/producenta, Jairusa „J-Mo” Mozee (Anderson .Paak, Nicki Minaj, Anthony Hamilton). Dodatkowo na płycie znaleźli się tacy muzycy jak klawiszowiec Tim Carmon (Eric Clapton), perkusista Omari Williams i basista Alex Al, uznany perkusjonista Lenny Castro oraz gitarzyści Big Mike Hart i Paul Jackson Jr.

Wszyscy byliśmy w rozjazdach przez ostatnie kilka lat – mówi Boney, nawiązując do tytułu płyty „Detour”. – Ten album odzwierciedla wpływ jaki obecne czasy wywarły na mnie i moją muzykę.

Reklama