Domingo stwierdził w wywiadzie, że w przeszłości współpracował muzycznie z osobami z grupy uważanej przez argentyńską policję za sektę handlującą żywym towarem. Z dochodzenia wynika, że zmuszała ona też swoich członków do prostytucji.

Reklama

Nie mam z tą sprawą nic wspólnego” - podkreślił śpiewak dodając, że czuje się wykorzystany przez osoby, które uważał przez wiele lat za przyjaciół. Według Domingo dochodzenie prowadzone przez policję nie potwierdziło jego winy w związku z działalnością argentyńskiej sekty.

W piątek madrycki dziennik “La Razon” poinformował o śledztwie prowadzonym w Argentynie wobec grupy przestępczej, która miała handlować żywym towarem.

Negocjacje ceny

Gazeta napisała, że argentyńska policja łączy słynnego artystę z dochodzeniem w sprawie grupy przestępczej, która od kilku lat była podsłuchiwana przez śledczych. Wskazała, że w zarejestrowanych rozmowach członków gangu nie tylko pojawia się osoba o imieniu “Placido”, ale również słychać osobę z głosem identycznym co Domingo negocjującym cenę z domniemanymi przestępcami.

Reklama

W 2019 roku pod adresem Placido Domingo pojawiły się oskarżenia dotyczące seksualnego molestowania kobiet. Ponad 20 kobiet zarzuciło śpiewakowi, że miał je napastować podczas współpracy zawodowej. W gronie kobiet zarzucających Domingo nadużycia seksualne była śpiewaczka Angela Turner Wilson, która jako jedna z nielicznych zgodziła się oskarżyć tenora bez zastrzegania sobie anonimowości.

Po ponad roku od pojawienia się zarzutów Placido Domingo zapewnił, że nigdy nie dopuścił się zarzucanych mu czynów. Dodał, że gotów jest stanąć przed hiszpańskim wymiarem sprawiedliwości, aby dowieść swojej niewinności.