Płytę promują single „777”, „Unbelievable” oraz „Liquid Light”. Nowy album został pierwotnie napisany i wyprodukowany przez MC i multiinstrumentalistę zespołu Tennishu jako album hip-hopowy, ale od tego czasu przekształcił się w eklektyczną odę Butchera Browna do big-bandu. „Butcher Brown Presents Triple Trey” prezentuje nowatorskie podejście do klasycznego jazzu. Wraz z zespołem R4ND4ZZO BIGB4ND stworzyli kolaż jazzowych suit zręcznie wplecionych w hip-hopowy album, z elementami soulu, funku i rocka, kształtujących muzyczną tożsamość zespołu.

Reklama

Trwa ładowanie wpisu

Zespół jest świeżo po wspólnym występie z Pink Siifu na Pitchfork Music Festival w Chicago i wyprzedanym Blue Note Jazz Festival w Napa Valley. We wrześniu wystąpią na Afropunk Fest na Brooklynie, a także na DC Jazz Fest w Waszyngtonie, Monterey Jazz Festival w Kalifornii oraz na imprezie z okazji wydania albumu w Charlottesville. Okładka albumu została stworzona przez znanego projektanta Lou Beacha (twórcę-klasyka „Weather Report” z 1977 roku, „Heavy Weather” i najnowszego albumu Butcher Brown „#KingButch”).

Nowy album jest pierwszym projektem Butchera Browna, odkąd w zeszłym roku zagrali prosto z dachu Richmond w serii NPR Tiny Desk (At Home) i współpracowali z Alexem Isleyem nad coverem Patrice Rushen „Remind Me”. Po trasie koncertowej z Kamasim Washingtonem (2019), Butcher Brown w 2020 roku wydał swój ósmy album „#KingButch”, który zawiera utwór „Tidal Wave”. Album otrzymał wspaniałe recenzje od Bandcamp, OkayPlayer i NPR, który uznał płytę za „wspaniały mariaż hip-hopu i jazzu”.

Reklama