Wyselekcjonowany przez sam zespół album „Spiceworld 25” łączy w sobie oryginalne wydawnictwo, które znalazło się na szczycie list przebojów, niektóre z ich ulubionych bonusowych utworów i b-side’y z wcześniej niepublikowanymi nagraniami na żywo z archiwum Virgin Records.

Reklama

Zespół komentuje: – Era „Spiceworld” była dla nas świetną zabawą. Miałyśmy już album #1 „Spice”, podróżowałyśmy po całym świecie spotykając naszych niesamowitych fanów, wydałyśmy drugą płytę ORAZ miałyśmy własny film! Kto by pomyślał? To szaleństwo, że minęło 25 lat.

Album „Spiceworld” ukazał się 3 listopada 1997 roku i spędził trzy tygodnie na 1. miejscu w Wielkiej Brytanii i 48 tygodni w pierwszej czterdziestce. W pierwszym tygodniu w UK album sprzedał się w 192 tys. egzemplarzy, przekraczając milion sprzedaży już po ośmiu tygodniach i osiągając 1. miejsce w jedenastu innych krajach. Do tej pory „Spiceworld” sprzedał się w ponad 14 milionach egzemplarzy na całym świecie, w tym ponad 1,6 miliona w samej Wielkiej Brytanii (5x platyna) i 4,2 miliona w USA (4x platyna).