W czerwcu br. w całej Unii Europejskiej odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego. Z tej okazji wiceprzewodniczący KE zwrócił się z apelem do Taylor Swift.

Reklama

Apel do Taylor Swift

Margaritis Schinas przypomniał, że ​"w zeszłym roku Taylor Swift wezwała w mediach społecznościowych amerykańską młodzież do rejestrowania się w wyborach. Dzień po jej apelu zarejestrowało się 35 tys. młodych Amerykanów" - powiedział.

Nikt nie może zmobilizować młodzieży lepiej niż młodzi ludzie - stwierdził Schinas. To młodzi ludzie mogą zmobilizować młodych ludzi do uczestnictwa, bardziej niż komisarze - dodał.

A kto lepiej nadaje się do tego zadania niż osoba roku magazynu Time? Mam nadzieję, że zrobi to samo dla młodych Europejczyków. Mam wielką nadzieję, że ktoś z jej zespołu medialnego będzie śledził tę konferencję prasową i przekaże jej naszą prośbę - powiedział Schinas.

Eras Tour w Europie

Swift, która rozpoczyna europejski etap swojej rekordowej trasy koncertowej Eras Tour wiosną 2024 r. wystąpi w Paryżu 9 maja - "Dzień Europy" - przypomniał Schinas.